Firmy z naszego regionu nagrodzone!

Cztery firmy z powiatu strzelecko-drezdeneckiego otrzymały Nagrodę Gospodarczą Marszałek Województwa Lubuskiego. Nagrodę wręczoną w czwartek (10.10.2019) podczas uroczystej gali Lubuskiego Kongresu Gospodarczego w filharmonii zielonogórskiej.

Z rąk Marszałek Województwa Lubuskiego - Elżbiety Anny Polak nagrody odebrali przedstawiciele wyróżnionych w trzech kategoriach przedsiębiorstw:
KATEGORIA „ZIELONA GOSPODARKA – EKO-FIRMA”
Zakład Usług Leśnych Przemysław Staszak Ługi, Dobiegniew
Firma z wieloletnim doświadczeniem, stawia duży nacisk na ochronę środowiska – używa biodegradowalnych olejów hydraulicznych, natomiast pozostałe odpady zostają zabierane przez specjalistyczne firmy. Firma posiada specjalistyczny sprzęt, który jak w najmniejszym stopniu wpływa na środowisko, pracownicy wykwalifikowani dbający o zachowanie czystości po wykonanych pracach.

KATEGORIA „LIDER INNOWACYJNEGO PRZEMYSŁU”
FAMIX Ługi, Dobiegniew
Firma rodzinna specjalizująca się w usługach spawalnictwa, projektowania konstrukcji stalowych, cięcia wodą, frezowania, gięcia oraz toczenia oraz produkcją produktów metalowych.


TOKAR CNC TECHNOLOGY Mierzęcin
Tokar to firma branży tokarsko-frezarskiej, która produkuje drobne i precyzyjne detale o średnicy od 2 do 45 mm dla branż elektronicznej, medycznej i spożywczej. Tokar dostarcza 1 milion sztuk EXZENTERA, co stanowi 3% światowego zapotrzebowania tego produktu.

W imieniu CNC Tokar Technology nagrodę odebrał Szczepan Słomczyński - Dyrektor Biura SWMP

KATEGORIA „ZDROWIE I JAKOŚĆ ŻYCIA”
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Eljan” Elżbieta Szlendak Drezdenko
Hotel i restauracja Cztery Strony Świata jest firmą rodzinną z prawie 30-letnią tradycją. To przestrzeń stworzona z wieloletniej pasji, która jest kwintesencją zamiłowania właścicieli do dalekich podróży, odkrywania nowych miejsc oraz typowych dla nich smaków.


W sumie Nagrodę Gospodarczą Marszałek Województwa Lubuskiego otrzymało 17 firm z naszego województwa. 

Galę uświetnił koncert Krzysztofa Zalewskiego.

foto: lubuskie.pl